Story of the palace

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

rpg real

New Friend Hmrwel10
Bun venit pe Story of the palace.Este un forum rpg , dedicat seriei ,,Harry Potter" scrisa de J.K.Rowling.Fie ca abia va-ti inregistrat sau nu , speram sa va simtiti bine alaturi de noi si sa fiti activi.Vrem sa facem acest forum o comunitate mare , dar nu putem fara ajutorul vostru.Pentru orice nemultumire sau idee legata de imbunatatire este bine-venita , scrieti la sectiunea speciala daca aveti ceva de spus.In rest distractie placuta si spor la postat!

New Friend Hmrhou10 New Friend Gryffi11
0 puncte
New Friend Huffle10
0 puncte
New Friend Untitl10
0 puncte
New Friend Ravenc10
30 puncte

New Friend Hmrcbo10

New Friend Hmrsta12
Administrators
New Friend Tumblr11
Moderators
New Friend 600ful10

2 participanți

    New Friend

    Roselyn Silver
    Roselyn Silver
    Anul I
    Anul I


    Mesaje : 8
    Data de inscriere : 01/10/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 31

    New Friend Empty New Friend

    Mesaj Scris de Roselyn Silver Sam Oct 01, 2011 2:29 am

    Stateam in pat cu mainile in sus asteptam sa mi se usuce unghiile pentru ca le facusem cu verde, culoarea mea preferata. Hassy statea langa mine si dormea linistita.
    Am mai stat putin apoi m-am ridicat si mi-am schimbat pijamaua cu o pereche de blugi negri, stamti, un tricou verde putin mulat cu un decolteu micut, mi-am pus o vesta neagra peste si m-am incaltat cu o pereche de gehtute negre, putin mai largi. M-am pieptanat si am lasat parul rosu sa cada pe spate, mi-am pus niste inele din argint la mana dreapta si cateva bratari de acelasi fel la mana stanga.
    Hassy a venit la mine cu bagheta apoi a luat-o inaintea mea. Mi-am pus bagheta in gete si am iesit din camera.
    M-am gandit sa merg al biblioteca pentru ca vroiam sa verific cateava lucruri despre devoratori.
    Am mers linistita pana la biblioteca si cand am ajuns am inceput sa ma uit printre rafturi in timp ce Hassy sa dus la o masa asteptandu-ma pe mine sa vin.
    Alicia Cromwell
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master


    Mesaje : 39
    Data de inscriere : 24/09/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 30
    Localizare : London

    New Friend Empty Re: New Friend

    Mesaj Scris de Alicia Cromwell Sam Oct 01, 2011 3:20 am

    La tot ce imi statea gandul era la fotoliul moale si cald din biblioteca,voiam sa ma afund in el cu cartea de Istorie a Magiei si sa citesc.
    Imi placuse de mica sa citesc,asa ca nu ratam niciodata cand aveam ocazia sa merg la biblioteca sa citesc. Era ca si a doua mea lume,puteam sa ma pierd in ea ore intregic aci nu imi dadeam seama,ma pierdeam printre cuvinte,si epoci,ma pierdeam printre povesti de dragoste imposibile,peste tipi duri romantici misogini,totul era altfel in universul cartilor,era un paradis.
    Un paradis pentru cititor,te intorducea intr-o lume edenica intr-o lume in care fiecare cuvant sau fraza prinde viata. Nu trebuia sa ai imaginatie,trebuia doar sa stii cum sa intrii in acea lume,trebuia sa ai cheia.
    Oftez si o mangai pe Sasha pe cap,dormea si parea atat de frumoasa,imi aduce aminte de tata,era neagra si atat de dulce.
    Imi trec o mana prin par,si apoi ies din dormitor traversand camera de zi,si iesind din ea indreptandu-ma spre biblioteca,tot ce voiam era sa ma pierd in univerul cuvintelor.

    Roselyn Silver
    Roselyn Silver
    Anul I
    Anul I


    Mesaje : 8
    Data de inscriere : 01/10/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 31

    New Friend Empty Re: New Friend

    Mesaj Scris de Roselyn Silver Sam Oct 01, 2011 3:29 am

    Deva gasisem vreo trei carti cu ceea ce cautam eu si una mai mare si mult mai groasa. Le-am luat pe toate si m-am dus la masal trantindu-le si reusind sa o sperii pe Hassy.
    -Scuza-ma micut-o dar, sunt grele, mai ales asta mare. ii zic aratand spre prima carte.
    M-am asezat pe scauns si am inceput sa o rasfoiesc. Nu stiam exact ce caut, doar vroiams a stiu mult mai multe despre ei di daca am noroc pot gasi si marele arbore genealogic. Nu m-as mira, la cat de mare e cartea ar fi ceva interesant.
    Hassy sa asezat pe scaunul din fata mea si se uita la carte dand din coada.
    In timp ce citeam cateva randuri am inceput sa ma joc cu pierce-ul, asta fiind ticul meu cand citeam sau cand ma plictiseam. Cred ca, cartea asta ma va ajuta mai mult decat celelalte.
    -Poti duce tu cartile astea la rafutl acela? o intreb aratandu-i raftul si rugand-o din priviri.
    Si-a dat ochii peste cap si a coborat de pe scaun asteptand sa-i dau una din carti. Am luat-o pe prima si i-am pus-o pe cap fara sa o urmaresc unde se ducea cu ea. Este fata desteapta, stie unde sa mearga si fara supravegherea mea.

    Continut sponsorizat


    New Friend Empty Re: New Friend

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mier Sept 18, 2024 5:28 pm