Story of the palace

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

rpg real

Never forget the past... Hmrwel10
Bun venit pe Story of the palace.Este un forum rpg , dedicat seriei ,,Harry Potter" scrisa de J.K.Rowling.Fie ca abia va-ti inregistrat sau nu , speram sa va simtiti bine alaturi de noi si sa fiti activi.Vrem sa facem acest forum o comunitate mare , dar nu putem fara ajutorul vostru.Pentru orice nemultumire sau idee legata de imbunatatire este bine-venita , scrieti la sectiunea speciala daca aveti ceva de spus.In rest distractie placuta si spor la postat!

Never forget the past... Hmrhou10 Never forget the past... Gryffi11
0 puncte
Never forget the past... Huffle10
0 puncte
Never forget the past... Untitl10
0 puncte
Never forget the past... Ravenc10
30 puncte

Never forget the past... Hmrcbo10

Never forget the past... Hmrsta12
Administrators
Never forget the past... Tumblr11
Moderators
Never forget the past... 600ful10

2 participanți

    Never forget the past...

    Nathan William Devon
    Nathan William Devon
    Profesor
    Profesor


    Mesaje : 85
    Data de inscriere : 27/09/2011
    Reputatie : 0

    Never forget the past... Empty Never forget the past...

    Mesaj Scris de Nathan William Devon Dum Oct 02, 2011 7:15 am

    Era trecut de ora de culcare , Nathan iesi din camera , imbracat intr-o pereche de blugi si o camasa pe sub roba neagra.Avea in mana bagheta , luminand in jurul lui.
    Trebuia sa patruleze de noapte , sa fie sigur ca nici un elev nu era afara la ora aceea sau sa aiba ceva probleme.Ofta incet , privind in jurul lui continaund sa mearga pe coridorul pustiu de la subsol.
    Urca scarile pietruite , plictisit si privind in jur ajungand la etajul III.Privea in jurul lui , la tablourile gigantice ce erau pe pereti si ce mai era pe acolo.Se simtea ciudat , trecutul il bantuia din nou facandu-l sa se incrunte si zambetul de ii piara de pe chip.Nu mai avea nici o expresie.Habar nu avea ce era cu el , de ce se gandea la trecut?Asta era o intrebare buna , pentru ca facuse atat de multe prostii si ucise multi oameni , nevinovati sau ceva in genul.Toate astea il bantuiaiu in noptile cu luna plina , cum era si aceea din seara in care el patrula.
    ,,Doamne cu ce am gresit....?"se gandi oftand.De parca nu stia cu ce gresise , dar il amuza intrebarea pusa in gand.Era in acele momente , nu era bine sa dea de vreun elev ca va iesi destul de urat , mai ales ca era dur si la ore , dar si in afara lor cand venea vorba de regulament.
    Alicia Cromwell
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master


    Mesaje : 39
    Data de inscriere : 24/09/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 30
    Localizare : London

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Alicia Cromwell Dum Oct 02, 2011 7:58 am

    Isi tinea strans bagheta in mana,ora de stingere trecuse de ceva timp,patrularea ei pe coridoare se terminase insa nu avea somn. Pur si simplu prefera sa cutreiere coridoarele decat sa se duca in turn in camera sa doarma. Nu putea.
    Inainta pe coridor cu pasi mici gandul fiindu-I departe. Luna plina ii sclipea pe insgina ei de perfect ea continuand sa avanseze cu pasiu mici. Nu voia sa doarma si sa se intoarca din nou la cosmaruri. Nu voia sa se mai invinovateasca singura de ignoranta tatalui ei.
    Tusii scurt din cauza racelii si apoi isi trecu o mana prin si ofta urcand scarile de pe coridor.
    Uneori statea si se gandea ce s-ar fi intamplat daca ar fi picat la Viperini exact asa ca tatal ei. Oare totul ar fi stat altfel? Oare ar fi fost mai mult pe acasa si ar fi vorbit cu ea altfel? Oare ramanea acelasi tata care fusese pana atunci?
    Rase amar si isi scutura capul,si totusi ea nu picase la viperini,deci totul incepea cu un “daca”. Bagheta ei lumina in fata doar cat pentru a vedea pe unde paseste si apoi impietrii cand observa un contur de trup. Cineva mai era pe hol,dar cine?
    Nathan William Devon
    Nathan William Devon
    Profesor
    Profesor


    Mesaje : 85
    Data de inscriere : 27/09/2011
    Reputatie : 0

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Nathan William Devon Dum Oct 02, 2011 8:07 am

    Continua sa se plimbe , stiind mult prea bine acele coridoare.Nu ii venea sa creada ca directoarea il sunase pe el sa predea acolo unde nu ar fi trebuit sa fie.Ofta incet , acea zii fusese una dintre cele mai bune din viata lui , desi mirat inca ca nu era dat pe mana celor de la Askabam pentru cate facuse.Ofta si doar atunci observa ca nu era singur pe coridor.
    Isi reveni din ganduri si se apropie de persoana ce era pe hol nu departe de el.Ajunse la un pas de fata si inghiti in sec.Ii vazu insigna de perfect , dar patrula ei se terminase si trebuia sa fie in camera deja.
    ,,Ce cauti la ora asta pe holuri domnisoara?"intreba , avand grija sa nu ii pronunte numele de familie.Totusi ea nu stia ca sunt verisori , desi el aflase cu ceva timp in urma.Nu o mai vazuse pana acum desi doar in treacat si nu apuca sa vorbeasca cu ea.
    ,,Stii ca ar trebui sa te sanctionez pentru asta?"intreba calm , dar distant totodata.
    Alicia Cromwell
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master


    Mesaje : 39
    Data de inscriere : 24/09/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 30
    Localizare : London

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Alicia Cromwell Dum Oct 02, 2011 8:27 am

    Mainle I se stransera cand vazu cine era pe hol. La dracu chiar daduse peste un profesor. Prefera sa dea peste orice profesor dar nu el. Ii era mult prea antipatic,si nu ii placea felul in care se comporta. Orele lui erau cele mai aiurea,cel putin pentru ea.
    Isi drese vocea,si apoi isi trecu agitata mana prin par.
    -Stiu ca ar trebuii sa ma sanctionati aveti tot dreptul.
    A spus si a incercat sa fie cat mai politicoasa,desi ii veneau alte cuvinte intepatoare in minte. Nu stia de ce avea o aversiune fata de el. Cert e ca nu il suporta deloc.
    -Cat despre ce caut aici,nu cred ca este treaba dumneavoastra.
    Ii spuse intepata si il privi cateva secunde in ochi. Isi stranse mana dreapta in pumn incercand sa isi ascunda frustrarea si enervarea in situatia de fata nu prea era bine venita.
    Nathan William Devon
    Nathan William Devon
    Profesor
    Profesor


    Mesaje : 85
    Data de inscriere : 27/09/2011
    Reputatie : 0

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Nathan William Devon Dum Oct 02, 2011 8:32 am

    Se mirase totusi de comportamentul ei.Se pare ca tatal ei inca nu avusese de gand sa ii spuna adevarul ...ca avea un verisor si se pare ca era chiar el , cel pe care il detesta si alea alea.O citea foarte usor si nu avea de gand nici el sa taca.
    ,,In primul rand nu de sanctionez si in al doilea rand , cam este treaba mea ce cauti tu pe holuri la ora asta pentru ca eu patrulez noaptea."spuse calm.
    O privi in continuare.Era frumoasa nu putea nega asta si era mandru ca era verisoarea ei , dar fata trebuia sa stie adevarul.
    ,,Alicia ar trebui sa ai mai mare grija pe unde umbli , ai avea mari probleme daca vei fi prinsa inca o data pe holuri dupa stingere "spuse calm , dar cu o voce mai calda , aratandu-i ca ii pasa totusi.
    Alicia Cromwell
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master


    Mesaje : 39
    Data de inscriere : 24/09/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 30
    Localizare : London

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Alicia Cromwell Dum Oct 02, 2011 8:53 am

    Inghitii in sec si isi muta privirea,nu intelegea,avea cumva dubla personalitate? Acum e dur acum e balnd? Ce dracului lumea se intoarce cumva pe dos?
    Isi trecu mana prin par,si trecu pa langa el agitata indreptandu-se spre fereastra mare din capat.
    Stia ca putea avea probleme mari defapt risca in fiecare seara cand iesea sa se plimbe pe coridoare,nu fusese prinsa niciodata pana acum.
    O enervase ultima afirmatie a lui,de ce se prefacea ca ii pasa? Nu dadea doi bani pe elevi,asa ca nu ar fi trebuit sa ii pese si de ea. Cel putin asa credea.
    -Nu am fost prinsa niciodata pana acum,dar se pare ca va trebuii sa am grija,acum ati aflat si cred ca s-au cam dus turele mele noapte dupa stingere.
    Ofta si incepu sa faca forme nedefinite cu bagheta pentru a se linistii. Era ceva in aer,in atmosfera ce o facea sa devina agitata.
    Nathan William Devon
    Nathan William Devon
    Profesor
    Profesor


    Mesaje : 85
    Data de inscriere : 27/09/2011
    Reputatie : 0

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Nathan William Devon Dum Oct 02, 2011 9:00 am

    Ofta incet.Mda , nici el nu mai stia cum sa se poarte in jurul ei.Pana la urma trebuia sa ii spuna adevarul sau sa taca ca prostu si fata sa il creada un ignorant si jumatate?La ore da era mai dur si preda , avea grija ca lumea sa invete , dar asta nu insemna ca nu ii pasa de elevi.Se apropie de locul in care statea si o privi oftand.
    ,,Da , ar trebui sa ai grija noaptea dupa stingere si asta nu inseamna ca nu imi pasa.Pe turele mele te poti plimba pentru ca stiu sa trec cu vederea , dar pe turele altora nu prea cred" spuse calm calculat si pastrandu-si personalitatea fata de ea ca fiind una protectoare.Avea si motive.
    Alicia Cromwell
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master


    Mesaje : 39
    Data de inscriere : 24/09/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 30
    Localizare : London

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Alicia Cromwell Dum Oct 02, 2011 9:21 am

    Pufni si deschise ferastra ingrozitor de mare,cu un scartait pe masura,stramba din nas cand vrajitorii din tablouri incepura sa protesteze si se urca pe pervaz sprijindu-se de geam.
    Isi trecu din nou mana prin par si isi baga bagheta in buzunarul robei. Nu mai intelegea nimic pur si simplu nu intelegea de ce brusc,asa dintr-o data se credea profu dragut. Ahh I venea sa arunce cu ceva in el.
    -Mda o sa am grija,stati calm nu am fost vazuta pana acum slabe sanse sa fiu vazuta acum.
    Isi dadu ochii peste cap si ofta privind acea luna plina. Nu ii placea ii dadea un sentiment de disconfort si ii aducea aminte foarte mult de tatal ei.
    Vantul ii sufla prin par,iar ea inchise ochii savurand momentul adora adierile vantului seara. Mai bine spus adora sa se plimbe pe afara seara,numai ca politica scolii nu prea ii permitea sa faca asta. Ei bine nu foarte des.
    Nathan William Devon
    Nathan William Devon
    Profesor
    Profesor


    Mesaje : 85
    Data de inscriere : 27/09/2011
    Reputatie : 0

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Nathan William Devon Dum Oct 02, 2011 9:26 am

    Ofta incet privind-o , totusi devenise ingrijorat ca nu cumva fata sa pice sau ceva in genu.Isi drese glasul si se gandi sa vorbeasca el primul despre multe..
    ,,Alicia...trebuie sa vorbim " murmura privind tavanul pentru cateva secunde.
    Isi intoarse privirea spre ea asteptand ca sa spuna ceva.Avea de explicat muulte si lucru asta il enerva , dar nu mai suporta sa nu spuuna adevaru.
    ,,Ai chef de o plimbare?" intreba curios si privind-o de aceasta data cu ochii usor curiosi , dar nu lasa sa se vada acest lucru.Se simtea ciudat , dar incerca sa ramana calm pe cat posibil.
    Alicia Cromwell
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master


    Mesaje : 39
    Data de inscriere : 24/09/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 30
    Localizare : London

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Alicia Cromwell Dum Oct 02, 2011 9:41 am

    Se dadu jos de pervaz si se duse direct in fata lui. Nu stia ce voia sa vorbeasca cu ea,insa o faucuse curioasa. De mica fusese asa,si nici acum nu se schimbase.
    -Sigur mereu imi plac plimbarile.
    Spuse ea si isi trecu mana prin par pentru a mia oara,asta era ticul ei,si nu putea scapa de el nici daca voia,si tocmai asta era problema ca nu voia.
    Incepu sa mearga agale pe coridor in liniste asteptand ca el sa vorbeasca,nu stia ce voia sa Ii spuna insa presimtea ca avea sa o socheze sau si mai rau sa ii schimbe viata pentru totdeauna.
    Isi scutura capul,nu trebuia sa se gandeasca la asta,avea prea multa imaginatie,mult prea multa pentru o fata de de satispe’ ani.
    Linistea dintre ei devnea inconfortabila si ea deja devenea mult prea agitata,nu stia ce voia sa ii spuna si asta o facea sa se agite mai mult ca inainte.
    Nathan William Devon
    Nathan William Devon
    Profesor
    Profesor


    Mesaje : 85
    Data de inscriere : 27/09/2011
    Reputatie : 0

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Nathan William Devon Dum Oct 02, 2011 9:47 am

    Iesisera din castel , mergand spre gradina.Nu stia cum sa inceapa , dar trebuia sa ii spuna asta e clar.Ofta incet,linistea dintre ei devenind prea incomoda.
    ,,Trebuie sa stii ceva...legat de mine si tatal tau " murmura privind inainte.
    Nu vroia sa ii vada expresia si nici macar nu terminase totul.Mai avea de spus o gramada si trebuia sa i le spuna toate in acel moment.
    ,,Sunt nepotul tatalui tau , asta inseamna ca noi suntem verisori Alicia " continua pana la urma si spunandu-i cel mai crunt adevar din acea seara.
    Alicia Cromwell
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master


    Mesaje : 39
    Data de inscriere : 24/09/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 30
    Localizare : London

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Alicia Cromwell Dum Oct 02, 2011 10:07 am

    Ingheta acolo in fata castelului,si isi duse mana la inima. Ce? El tocmai spunea ca este verisorul ei?
    Nu asta nu se putea,nu putea fi adevarat,trebuie sa fi fost vre-o confuzie sau ceva de genul. Insa in adancul ei stia ca era adevart,simtea asta.
    -NU! MINTI! Nu e adaverat ce spui,el nu mi-ar fi facut asta! Nu mi-ar fi ascuns ASA CEVA!
    Ridica ea tonul simtind cum lacrimile I se aduna in coltul ochilor. Si de ce tocmai proful pe care il credea nesuferit?
    Isi trecu nervoasa mana prin par,si respira scadat incercand sa se calmeze,insa nu putea. De ce ii ascunsese asta atatia ani? De ce o privase de ceva ce poate ari fi fost frumos? De o copilarie alaturi de el probabil,caci oricum nu era cu prea multi ani mai mare.
    De ce ii facuse asta? Nu putea crede ca maretul Devorator Nate Cromwell ii ascunsese asa ceva.
    -Nu,nu este adevarat.
    Soptii pentru ea incercand in van sa se convinga ca totul era o farsa. Insa nu era si o stia prea bine.
    Nathan William Devon
    Nathan William Devon
    Profesor
    Profesor


    Mesaje : 85
    Data de inscriere : 27/09/2011
    Reputatie : 0

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Nathan William Devon Dum Oct 02, 2011 10:13 am

    ,,Imi pare rau ,dar nu as minti cu asa ceva.Este adevarat si nu ti-a spus tatal tau , deoarece mama la rugat sa tina asta secret ca sa nu te puna si pe tine in pericol " spuse privind-o.
    Facu un pas spre ea nesigur , stergandu-i incet lacrimile si zambind usor schitat.Nu vroia sa o ranaeasca , dar fata trebuia sa stie adevarul.O mai vazuse cand era mai mica si se facuse foarte frumoasa de la ultima lui vizita.
    ,,Tatal tau mi-a interzis sa mai vin sa te vad deoarece te puneam cu totii in pericol.Poate nu iti amintesti , dar ne-am mai vazut si m-am jucat cu tine de cateva ori.Te-ai facut mult mai frumoasa..."sopti zambindu-i cald.
    Vorbea cat de serios putea si nu avea de ce sa o minta cu asta.
    Alicia Cromwell
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master


    Mesaje : 39
    Data de inscriere : 24/09/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 30
    Localizare : London

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Alicia Cromwell Dum Oct 02, 2011 10:20 am

    Nu stia cand incepura lacrimile sa ii cada pe obraji,insa nu mai era prea sigura in legatura cu el acum. Parea atat diferit fata de cum se purta,iar faptul ca ii spusese ca se jucase cu ea o facu sa planga si mai tare.
    Nu isi aducea aminte sa il vi vazut vreo-data si asta o enerva,o enerva pentru ca o privasera de atatea lucruri. Niciodata nu stiuse de el,si ii parea rau,acum ca prinsese o aversiune fata de el,defapt nici macar nu mai era sigura de ce simte. Ii venea sa tipe,sa tipe ca tatalui ei niciodata nu ii pasase de ea.
    -Tata nu a prea mai vorbit cu mine de pe la unspe’ ani,si nu stiu de ce,sau poate ca stiu si nu vreau sa recunosc,insa stiu ca ar fi fost mult mai mandru daca as fi intrat la Viperini si nu la Ochi-de-soim. Si nici macar nu stiu de ce iti spun tie toate astea la dracu!
    Spuse ea incepand sa se indrepte catre padurea interzisa,singurul loc care o facea sa se linsteasca,singurul loc care actiona ca un fel de morfina. Avusese dreptate,ii schimbase viata pentru totdeauna,si acum parea sa fie mai ranita ca oricand. Intodeauna urase sa fie mintita,nu putea trece peste.
    -La drau cu tot!
    Nathan William Devon
    Nathan William Devon
    Profesor
    Profesor


    Mesaje : 85
    Data de inscriere : 27/09/2011
    Reputatie : 0

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Nathan William Devon Dum Oct 02, 2011 10:27 am

    O prinse de mana si o trase spre el.Mana lui ii mangaia parul lung si moale , ofta incet.Nu de aceea tatal ei nu mai prea vorbise cu ea , el stia cam tot ce se intamplase si tot despre ce se intampla cu fata , pentru ca ii pasa foarte mult.Era singura lui ruda ramasa in viata si nu avea de gand sa dea cu piciorul la tot.
    ,,Nu pentru ca ai intrat la Ochi-de-soim nu mai prea vorbeste tatal tau cu tine.Cand tu aveai zece ani , atunci s-a intamplat un accident , tatal meu murind in chinuri.Mama , sora tatalui tau a fost doar ranita si nimic mai mult.De atunci nu au mai vorbit unul cu altul , din cauza ca mama s-a certat cu mama ta ca nu era de acord ca tu sa afli despre mine.Dupa cativa ani , eu i-am dat vestile tatalui tau ca mama a fost omorata de Devoratori din cauza ca a vrut sa se retraga.Totul a luat o intorsatura groaznica si ai tai au vrut sa ma ia la ei , dar nu am fost eu de acord deoarece eu puneam pe toata lumea in pericol.Din acea zi stiu ca tatal tau s-a schimbat si nu prea a mai vorbit despre nimic , dar sa stii ca te iubeste foarte mult "ii spuse oftand incet.
    Si acum il mai bantuiau acele amintiri , cand ii puse pe parintii ei in pericol si mama lui fusese omorata din cauza lui , dar asta era alta poveste.
    Alicia Cromwell
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master


    Mesaje : 39
    Data de inscriere : 24/09/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 30
    Localizare : London

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Alicia Cromwell Dum Oct 02, 2011 11:08 am

    Nu ii venea sa creda,deci chiar nu ii venea sa creada,de cate lucruri o privasera,si asta doar pentru ca mama nu se intelegea bine cu mama lui. Ahh avea sa poarte o discutie serioasa cu mama ei cat de curand va putea.
    Il lua in brate pe Nathan si il stranse tare,habar nu avusese ca isi pierduse parintii,si asta o durea,isi pierduse un unchi si o matusa ce probabil tinusera la ea. Asta era cea mai crunta pedeapsa pe care o putea primii.
    Nu isi cunoscuse rudele,asta era blasfemie,iar tatal ei de ce tacuse? De ce se inchisese in el?
    -Imi pare rau Nathan,imi pare atat de rau pentru parintii tai! Ii mangaie spatele incercand totusi sa aplaneze acel ceva ce care fusese inainte. Nu il mai ura asta era clar. Era verisorul ei,era sange din sangele ei si nu stiuse in tot acest timp.
    Asta o scotea din minti. Ura cand era mintita si toti sitau asta,si totusi au facut-o au mintit-o atatia ani de zile.
    Nathan William Devon
    Nathan William Devon
    Profesor
    Profesor


    Mesaje : 85
    Data de inscriere : 27/09/2011
    Reputatie : 0

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Nathan William Devon Dum Oct 02, 2011 11:14 am

    ,,Lasa nu mai conteaza.Imi pare rau ca nu ti-am spus mai devreme , dar nici nu te-am prea prins pe holuri si dupa ore nu puteam sa te tin ca nu arata bine.Uite o sa am grija de tine de acum incolo , tot timpul am avut si am incercat sa vorbesc cu ai tai sa iti spuna de mine si de parintii mei care au tinut enorm de mult la tine"ii sopti la ureche.
    Zambi calm privind-o.Chiar era frumoasa si o invidia pentru asta , desi va avea probleme el din cauza ca ii spusese.Nu prea avea nici un drept sa ii spuna , dar nu putea sa taca din gura cand o stia de atat de mult timp.
    ,,Calmeaza-te pustoiaco , te iubesc sa stii si nu lasa ca aceasta furie sa te scoata din sarite , nu merita " ii spuse , mainile lui plimbandu-se pe spatele ei cald.Nu suporta sa o vada asa , atat de ranita si tradata tot odata il durea si pe el acel lucru.
    Alicia Cromwell
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master


    Mesaje : 39
    Data de inscriere : 24/09/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 30
    Localizare : London

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Alicia Cromwell Dum Oct 02, 2011 11:22 am

    -M-au mintit atata timp Nathan nu pot ignora pur si simplu. Nu stii cat greu era in anii precedenti cand toti ziceau ca sarbatoresc Cracinul impreuna,verii,verisoarele,si eu? Eu nu puteam spune nici macar ca tata e ce este.
    Isi stranse mainile in pumn dupa spatele lui,si isi puse capul pe umarul lui. Era atat de bine,se simtea protejata,deja il vedea ca pe un frate ce nu il avusese nicodata,era un sentiment inefabil. Nu il putea explica dar il putea simtii.
    Se desprinse putin de el si zambii cu toata inima,era ceva care o facea sa vrea sa sara in sus,insfarsit avea si ea un var,ruda care era sange din sangele ei.
    -Si eu te iubesc mai big teacher!
    Chicotii si ii dadu un cot in coaste apoi ii ciufulii parul. Intradevar acea plimbare ii schimbase viata insa in bine. Avea un motiv pentru care indura toata acea porcarie cu devoratori si alte chestii.
    Nathan William Devon
    Nathan William Devon
    Profesor
    Profesor


    Mesaje : 85
    Data de inscriere : 27/09/2011
    Reputatie : 0

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Nathan William Devon Dum Oct 02, 2011 11:27 am

    ,,Da stiu cum este pustoiaco , dar nu are rost sa te enervezi pe ceva.Bucura-te de viata , traieste-o din plin ca meriti acest lucru "ii spuse zambindu-i cald.
    Cand ii auzi vorbele incepu sa rada si o privi in gluma urat ca il ciufuli.Nu ii placea , dar ehh se resemna si el de aceasta data.
    ,,Ce zici sa vii la mine in camera la un ceai sau ceva sa mai povestim ?"intreba zambind , sarutand-o pe frunte protector.
    Doamnee cat o iubea pe fata asta si ii placea ca era zambareata si ca ii conevena ca avea si ea un var , desi aflase destul de tarziu acest lucru.Isi puse mana pe dupa umerii ei zambindu-i cald , desi era mai mica ca el si la inaltime si ani , acest lucru il amuza.
    Alicia Cromwell
    Alicia Cromwell
    Head master
    Head master


    Mesaje : 39
    Data de inscriere : 24/09/2011
    Reputatie : 0
    Varsta : 30
    Localizare : London

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Alicia Cromwell Dum Oct 02, 2011 11:43 am

    Isi trecu mana prin par si chicotii. Acum puta fi ea insasi,era mai bine si in plus se bucura pentru prima oara de ceva,si era premiera profu nasol se intelegea bine cu perfecta nesuferita. In concluzie sa se afle defapt ca sunt veri.
    -Uuu o sa vad camera profului sexyyy!
    Se maimutarii ea incercand sa le imite pe doua viperine care salivau la propriu dupa seful lor de casa. Era asa de amuzant.
    -Si ca tot venii vorba de ceva de baut,eu vreau berezero sa stii! Am saptispe’ ani deci sunt majora babe!
    Rase si intrara impreuna in castel. Norocul ei fusese ca era el pe tura si castelul era total pustiu. Ii parea dubios ca deobicei mai gasea cate un ratacit care se ascundea de perfect sau de professor,dar se pare ca azi totul era pustiu de-a dreptul.
    Isi scoase bagheta din buzunar si murmura incet “Silencio” era o vraja pe care o folosea mereu cand nu voia sa fie auzita. Ironia sortie facuse ca astazi sa uite,deci de aia fusese gasita si in plus nu ii parea rau. Isi regasise varul.
    Nathan William Devon
    Nathan William Devon
    Profesor
    Profesor


    Mesaje : 85
    Data de inscriere : 27/09/2011
    Reputatie : 0

    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Nathan William Devon Dum Oct 02, 2011 11:47 am

    ,,Ooooo pacat ca sunt verisori babe " spuse chicotind incet si indreptandu-se spre camera lui.
    Ajunsera in scurt timp in fata camerei lui si deschise usa lasand-o pe fata sa intre prima.Inchise usa in urma lui si zambi calm.
    ,,Mda....am pe aici pe undeva si ma omoara viperinele sincer "spuse oftand si dandu-si roba jos , lasandu-se intr-o pereche de blugi si o camasa care ii punea corpul bine facut in evidenta.

    Continut sponsorizat


    Never forget the past... Empty Re: Never forget the past...

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mier Sept 18, 2024 6:00 pm